O NÁS

Díky téměř 100leté historii jsme se stali přední světovou společností v oboru

Společnost Roca zahájila svou činnost v roce 1917 výrobou litinových radiátorů pro domácnost ve svém závodě v Gavà poblíž Barcelony. Po těchto prvních radiátorech společnost své portfolio rozšířila na výrobu kotlů. V roce 1929 vstoupila společnost Roca do oblasti koupelen zahájením výroby van.

Společnost věnuje soustavnou pozornost společenským změnám týkajícím se kultury spojené s vodou jako hlavním přírodním zdrojem, s nímž pracuje. Proto se v roce 1936 pustila do výroby sanitární keramiky. Následně v roce 1954 Roca zahájila výrobu baterií a kovového příslušenství.

V 90. letech podnikl koncern první krok na cestě mezinárodní expanzi, založené zejména na zakládání obchodních dceřiných společností a uzavírání smluv s předními značkami na místních trzích. Kromě Portugalska a Francie byla zastoupení společnosti Roca otevřena ve Velké Británii, Německu, Itálii, Maroku, Argentině, Brazílii a v Číně.

K přelomu v mezinárodní expanzi došlo v roce 1999, kdy společnost Roca odkoupila společnost Swiss Keramik Holding Laufen, tehdy čtvrtého největšího výrobce na světě. Akvizicí společnosti Laufen posílil koncern svou pozici na strategických trzích, kde byla jeho značka méně zastoupená, jako je východní Evropa, Brazílie a USA.

V roce 2005 společnost Roca oznámila odvážný strategický plán zaměřený na koupelnové prostory a v roce 2006 dosáhla v tomto odvětví vedoucí pozice na světovém trhu.

Dnes pokrývá obchodní síť společnosti Roca 170 států, do které dodává výrobky jejích 79 výrobních závodů s více než 21 000 zaměstnanci po celém světě.

V současnosti je Roca 100% španělskou společností zabývající se tvorbou koupelnového prostoru, což je činnost, která z ní udělala celosvětovou jedničku. Dosažení tohoto postavení je zdrojem velké hrdosti, téměř stejně tak důležité jako být po desetiletí jednou z nejznámějších značek.

Aby se posunula o krok dál, byla v roce 2009 slavnostně otevřena galerie Roca Barcelona Gallery jako budova poskytující zážitek ze značky Roca. Po ní následovaly galerie v Madridu, Lisabonu, Londýně, Šanghaji, Pekingu a brzy se k nim přidá São Paulo.

Galerie hostí kulturní a společenské aktivity, výstavy, konference a diskuze související s tématy, jako je design, architektura nebo trvalá udržitelnost. Události, které jsou samy o sobě odrazem zájmu společnosti Roca pokračují ruku v ruce po mnoho dalších let.

+100

LET HISTORIE

+21.000

ZAMĚSTNANCŮ

+170

ZEMÍ

79

VÝROBNÍCH ZÁVODŮ

ROCA VE SVĚTĚ

V dnešní době působíme ve více než 170 zemích na 5 kontinentech. Podívejte se na všechny mezinárodní zastoupení ve světě.

UDRŽITELNOST

Závazek vůči životnímu prostředí nás vedl k založení nadace "We Are Water Foundation" a k vývoji trvale udržitelných řešení pro úsporu vody a energie.

DESIGN & INOVACE

Společnost Roca staví na inovacích od samotné koncepce, designu produktu až po jeho výrobu, logistiku a distribuci.

MEZINÁRODNÍ DESIGNOVÉ SOUTĚŽE

jumpthegap® a One Day Design Challenge jsou mezinárodní designové soutěže organizované společností Roca, kde mladí designeři a architekti z celého světa mohou ukázat svůj talent. Jejich řešení musí být koncepční, udržitelný a inovativní pro koupelnový prostor budoucnosti.