1917

Roca inicia su actividad

Společnost Roca zahájila svoji činnost v roce 1917 výrobou litinových radiátorů pro domácnost ve svém závodu Gavà poblíž Barcelovny.

1929

Výroba van

Po prvních radiátorech společnost své portfolio rozšířila na výrobu kotlů. V roce 1929 vstoupila společnost Roca do oblasti koupelen zahájením výroby van.

1936

Začátek sanitární keramiky

Společnost Roca věnuje soustavnou pozornost společenským změnám týkajícím se kultury spojené s vodou jako hlavním přírodním zdrojem, s nímž pracuje. Proto v roce 1936 přijala výzvu výrábět sanitární keramiku. Následně v roce 1954 zahájila Roca výrobu vodovodních baterií a kovového příslušenství.

1990

Mezinárodní expanze

"V 90. letech podnikl koncern první krok na cestě k mezinárodní expanzi, založené zejména na zakládání obchodních dceřiných společnostech a uzavírání smluv s předními značkami na místních trzích. Kromě Portugalska a Francie byla zastoupení společnosti Roca otevřena ve Velké Británii, Německu, Itálii, Maroku, Argentině, Brazílii a v Číně. "

1999

Průlomový zlom

K přelomu v procesu mezinárodní expanze došlo v roce 1999, kdy společnost Roca odkoupila společnost Swiss Keramik Holding Laufen, tehdy čtvrtého největšího výrobce na světě. Akvizicí společnosti Laufen posílil koncern svou pozici na strategických trzích, kde byla jeho značka méně zastoupená, jako je východní Evropa, Brazílie a USA.

2005

Světové prvenství

V roce 2005 oznámila společnost Roca odvážný strategický plán zaměřený na koupelnové prostory a v roce 2006 dosáhla v tomto odvětví vedoucí pozice na světovém trhu.

2009

Otevření Roca galerií

Dalším krokem společnosti bylo v roce 2009 slavnostní otevření galerie Roca Barcelona Gallery, budovy poskytující zážitek ze značky Roca. Po ní následovaly galerie v Madridu, Lisabonu, Londýně, Šanghaji a Pekingu.

2017

Oslava stoletého výročí

V tomto roce společnost Roca oslavila výročí, jako rodinná firma založena před 100 lety v městečku Gavà nedaleko Barcelony. Dnes společnost Roca pokrývá obchodní síť ve 170 státech na 5 kontinentech.

2019

Globální měřítko

Dnes společnosti Roca pokrývá obchodní síť ve 170 státech, do kterých dodává výrobky ze svých 79 závodů s více než 21 000 zaměsnanci po celém světě.

2021

Pokračující mezinárodní expanze

Roca kupuje německou společnost Sanit (Sanitärtechnik Eisenberg GmbH) a většinový podíl ve skupině Royo, předního evropského výrobce koupelnového nábytku.